Wiele rodzin, kierowanych troską o własne dziecko, jest na początku drogi pełnej pytań i wątpliwości. Zanim na dobre rozpocznie się nowy rok szkolny - wakacje, to dobry czas, by pomyśleć nad zmianami w kontekście edukacji dziecka.
Czym jest orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego i kiedy się je wystawia?
Jeżeli sami widzimy u naszego dziecka jakieś niepokojące objawy rozwojowe, bądź szkoła wysyła nam taki pierwszy sygnał – wówczas powinniśmy udać się do poradni psychologiczno-pedagogicznej, rejonowo przynależnej szkole, do której nasze dziecko jest zapisane.
Jeśli zespół orzekający stwierdzi, że dziecko, ze względu na swoje dysfunkcje intelektualne, czy problemy zdrowotne wymaga specjalnych metod pracy i organizacji nauki, wówczas publiczna poradnia psychologiczno-pedagogiczna wydaje orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Organem, który kieruje dziecko do poradni, jest szkoła, do której dziecko aktualnie uczęszcza, natomiast sam wniosek do poradni składany jest już przez rodziców.
Dziecko z orzeczeniem ma kilka opcji kształcenia, jedną z nich, w ostatnich latach coraz bardziej popularną - staje się edukacja domowa.
Spotkanie ze specjalistą, który rozwieje wątpliwości
Coraz więcej rodzin poszukuje informacji na temat możliwości zapisania dziecka z orzeczeniem na edukację domową. Aby wyjść naprzeciw potrzebom rodziców, powstał pomysł na zorganizowanie webinaru ze specjalistą do spraw pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami. Nasz gość Natalia Kalisiak jest dyrektorką Szkół i Placówek Terapeutycznych "Jaś i Małgosia", oligofrenopedagogiem, specjalistką w dziedzinie neurorehabilitacji Biofeedbacku oraz mikropolaryzacji mózgu, a także konsultantką C-eye.
Bezpłatny webinar odbędzie się 25 lipca o godzinie 17:30! Z ramienia Centrum Nauczania Domowego spotkanie poprowadzi Kinga Raj.
Każdego, komu temat dziecka z orzeczeniem jest bliski, zapraszamy do zarejestrowania się na wydarzenie.
Link do zapisów: